Pijana matka z odwodnionym, półprzytomnym niemowlęciem w wózku

5 lipca około godziny 18 policjanci w Jastrzębiu-Zdroju zostali wezwani przez mieszkankę miasta, którą zaniepokoił stan kobiety prowadzącej wózek z małym dzieckiem.

Matka z wózkiem

Patrol policji, który przyjechał na miejsce, natknął się na 39-letnią Patrycję N., która prawdopodobnie znajdowała się pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

- Kobieta była agresywna, płaczliwa, nie wykonywała żadnych poleceń mundurowych, a w pewnym momencie złapała dziewczynkę na ręce, choć sama ledwo trzymała się na nogach. Z uwagi na bezpieczeństwo maluszka policjanci obezwładnili i zatrzymali nieodpowiedzialną matkę - informuje jastrzębska policja.

Po zbadaniu alkomatem stwierdzono, że matka ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dzieckiem zajął się dzielnicowy, który wezwał zespół pogotowia ratunkowego. Okazało się bowiem, że w wózku dziecięcym nie było żadnych napoi dla dzieci. Natomiast w kieszeni pod wózkiem policjanci znaleźli otwartą butelkę wódki. Niemowlę było bardzo wycieńczone, odwodnione i zaniedbane. Twarz miało sino-brązową i odparzenia od pieluch.

- Aspirant Robert Bobryk poprosił przechodzące obok kobiety z wózkami o jakiekolwiek picie. Podał dziewczynce płyny, ale mała była tak spragniona, że po wypiciu jednej buteleczki, dzielnicowy musiał poprosiłć jeszcze inną kobietę o dodatkową porcję picia. Dzięki temu, zanim przyjechało pogotowie, 8-miesięczna dziewczynka ożywiła się, stała się energiczna i zaczęła się uśmiechać – mówi dyżurna  policjantka.

Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu dziecka do szpitala. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Jeśli potwierdzi się, iż swoim zachowaniem kobieta naraziła życie lub zdrowie dziecka na niebezpieczeństwo, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

TW

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-07-09 00:40:03

Odebrać prawa rodzicielskie,policja częściej powinna sprawdzać matki z dziećmi z pewnością nie jedna mama pod wózkiem procent wozi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kobieta.
2018-07-08 19:58:53

Kurde. Zabrać dzieciątko a takiej kobiecie uniemożliwić rodzenie kolejnych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Darek
2018-07-08 09:57:04

To pewnie następny powód, gdzie kobieta sobie nie radzi, pozostawiona sama

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz