Po co czytać dziecku bajki?

Czytając dziecku bajki, dajesz mu lepszą przyszłość.

Ever After High

Czytanie bajek rozwija dziecięcą wyobraźnię, uczy samodzielności i wytrwałości w odkrywaniu świata oraz w nietuzinkowy sposób przekazuje najważniejsze wartości i zasady, jakimi powinniśmy kierować się w codziennym życiu. Organizowana przez markę Ever After High™ kampania edukacyjna #czytajmybajki skierowana do rodziców i dzieci ma na celu pokazanie korzyści płynących z czytania bajek oraz zachęcenie do tego najmłodszych.

Akcja #czytajmybajki nawiązuje bezpośrednio do założeń marki Ever After High™, która poprzez nadawanie nowego sensu klasycznym opowieściom, zachęca dzieci i młodzież do budowania wiary we własne możliwości.

Kampania stworzona została z myślą o rodzicach i ich dzieciach. Jej celem jest propagowanie  wiedzy o korzyściach płynących z czytania bajek: zarówno samodzielnego, jak i wspólnie z dorosłym. Dzięki poznawaniu baśniowych historii, dzieci uczą się koncentracji, wzbogacają wiedzę o świecie oraz przyswajają uniwersalne wartości i zasady. Bajkom najmłodsi zawdzięczają także rozwój takich cech charakteru, jak wrażliwość, pewność siebie i kreatywność.

O korzyściach płynących z czytania bajek mówi dr hab. Jacek Wasilewski – kulturoznawca z UW, prywatnie ojciec trójki dzieci. CZYTAJ DALEJ

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz