Polskie dzieci wspierane przez rodzinę, odważne i przygotowane na przyszłość [BADANIE]

Jak wygląda współczesny świat z perspektywy dzieci? Czy najmłodsi mają wsparcie rodziców? Czy dzieci są przygotowane na wyzwaniami, które niesie ze sobą zmieniająca się rzeczywistość?

rodzinka

Najważniejsza jest rodzina

Współczesne dzieci dorastają w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, jednak doskonale się do niej adaptują. Są podekscytowane postępem technologicznym i innowacjami. Siłę daje im wsparcie rodziny. To dzięki niej czują się szczęśliwi i bezpieczni. 80% dzieci w Polsce (globalnie 70%)  w grupie 6-11 lat wskazało na spędzanie czasu z rodziną jako największym źródle szczęścia. To również często bliscy są najlepszymi przyjaciółmi dla 74% przedstawicieli grupy 6-11 w Polsce i 61% na świecie. Raport „Kids of the World” dowodzi również, że 63% dzieci na świecie w wieku 6-11 lat jest przekonanych,  że oprócz posiadania przyjaciela ważne jest również to, aby być dobrym kolegą.

Dzieci zaawansowane technologicznie

Reprezentantom grupy 6-11 rozwijanie przyjaźni przychodzi łatwo, dzięki ich zaawansowaniu technologicznemu. Już w wieku sześciu lat mają dostęp do smartfonów i mediów społecznościowych. Czat i  zabawa odbywają się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Platformy społecznościowe i aplikacje do obsługi wiadomości umożliwiają dzieciom poczucie, że są ze sobą stale połączone, również po zakończeniu dnia szkolnego. W Polsce już 52% dzieci (44% na świecie) w wieku 6-11 lat założyło konto na przynajmniej jednej z platform społecznościowych.

Zaawansowanie technologiczne współczesnych dzieci nie polega jedynie na obecności w mediach społecznościowych. 49% członków grupy 6-11 w Polsce (41% na świecie) posiada tablet. Ze swojego własnego smartfona korzysta aż 55% dzieci w Polsce i tylko 37% w pozostałych państwach. Rzeczywistość dzieci nie ogranicza się wyłącznie do świata wirtualnego. 73% rodziców na świecie i 76% w Polsce twierdzi, że dzieci pomagają im w obowiązkach domowych. Co ciekawe, odsetek dzieci pomagających w domu jest niemal identyczny wśród chłopców i dziewczynek.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz