Polskie zabójczynie - historia matki Madzi

Katarzyna Waśniewska, czyli matka Madzi z Sosnowca, będzie bohaterką pierwszego odcinka drugiej edycji programu "Polskie zabójczynie".

miejsce

Program „Polskie zabójczynie” prezentuje prawdziwe historie Polek oskarżonych i skazanych za zabójstwo. Eksperci spróbują wyjaśnić, dlaczego kobieta dokonała zbrodni na swojej sześciomiesięcznej córce.

Katarzyna Waśniewska, znana jako matka Madzi, była przez pewien czas osobą medialną. Zanim trafiła za więzienne kraty, udzielała wywiadów, a nawet wzięła udział w sesji fotograficznej dla tabloidu.

Do zbrodni doszło w styczniu 2012 r. Policja otrzymała zgłoszenie w sprawie porwania dziecka. 22-letnia wówczas Katarzyna Waśniewska twierdziła, że jej córka została porwana w trakcie wieczornego spaceru. Ktoś miał ją napaść, uderzyć w głowę i zabrać dziecko z wózka.

Rozpoczęły się poszukiwania. Do działania przystąpili również internauci, którzy publikowali zdjęcia dziecka w mediach społecznościowych. Brakowało jednak dowodów na potwierdzenie wersji kobiety. Do sprawy włączył się detektyw Krzysztof Rutkowski, który skłonił matkę do wyznania, że jej córka nie została porwana. Nagrał rozmowę, podczas której powiedziała mu, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku - upadła na podłogę i uderzyła głową o próg, gdy wypadła jej z rąk. Wtedy matka postanowiła upozorować porwanie.

Ciało dziewczynki znaleziono w okolicy torów kolejowych, przykryte gruzem i kamieniami. Prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. W lipcu 2012 r. została sporządzona jednak opinia biegłych specjalistów w zakresie medycyny sądowej, którzy uznali, że dziecko zmarło w zupełnie inny sposób - na skutek gwałtownego uduszenia. Katarzyna Waśniewska została skazana na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł, że zabójstwo zostało zaplanowane.

Program „Polskie zabójczynie”, poprzez rozmowy z policjantami, psychologami, ekspertami kryminalnymi, znajomymi zabójczyni, będzie starał się odpowiedzieć na pytanie, co skłoniło kobietę do popełnienia zbrodni i czy istnieje jakiś czynnik psychologiczny, który popchnął ją do zabicia sześciomiesięcznej córeczki.

TW

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-03-25 14:04:33

Bohaterka??Morderczyni dożywocie dla niej!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-03-23 19:48:19

Bohaterka???! Nie wiem czy matka która zabija swoje maleńkie dziecko jest bohaterką. Nawet jeśli chodzi o jakiś serial. Jest oskarżoną tak czy inaczej. Nie bohaterką...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
A
2018-03-23 21:22:40

Żadna bohaterka tylko zwykła ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Lili
2018-03-24 00:12:57

Bohaterka odcinka. Nikt nie nazywa tej szlamy i jej czynów bohaterskich. Mowa o głównej postaci na temat, której będzie odcinek programu. Tak jak bohater książki, czy filmu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz