Pomysłowi rodzice - sposób na marudera

Zabawy, które proponujemy naszym dzieciom powinny rozwijać je fizycznie i emocjonalnie. Takie są najlepsze i nie potrzeba do nich wcale dziesiątek najnowszych zabawek. Zobaczcie, jakie pomysły podsuwają Wam kreatywni rodzice.

z

Co daje zabawa z dzieckiem? Więcej, niż mogłoby się wydawać. Wspólna zabawa, obok takich najoczywistszych zalet, jak radość i frajda dla dziecka, to także ogromny pożytek dla niego - dzięki zabawie umacniasz swoją więź z maluszkiem. Więź ta to podstawa, która w przyszłości ukształtuje charakter Twojego dziecka, wpłynie na sposób budowania jego relacji z ludźmi oraz jego stosunek do siebie samego.

Zabawa z rodzicem to także bliskość dająca malcowi poczucie bezpieczeństwa oraz zaspokojenie potrzeby poznawania świata, która jest w nim od pierwszych chwil życia. Maleństwo opuszcza Twój brzuszek i jest to dla niego coś tak nowego i ekscytującego, jak na przykład dla Ciebie podróż do Indii – kraju zupełnie odmiennej kultury, dźwięków, barw i smaków. Podczas takiej podróży potrzebowałabyś przewodnika. Tak samo Twoje dziecko, by czuć się bezpiecznie, musi mieć kontakt ze swoim opiekunem.

Zapewnij swojemu okruszkowi przytulanie, łagodny głos i właśnie wspólną zabawę. Nawet kilkutygodniowe maluszki potrafią czerpać z takiej zabawy radość. Musi być ona tylko dopasowana do ich potrzeb i możliwości.

Pamiętaj o tym, że skomplikowane i wymyślne zabawki wcale nie są do dobrej zabawy potrzebne. Już od pierwszych chwil życia dziecka wspaniałym i wystarczającym doświadczeniem dla niego jest głos mamy, kołysanie, śpiew, głaskanie. Gdy dziecko jest starsze i coraz bardziej aktywne, to jego ciekawość otoczenia doskonale zaspokaja kontakt z przedmiotami codziennego użytku, takimi jak papier, garnki, miski, słoiczek po jedzeniu, myjka oraz możliwość rozchlapywania wody w kąpieli.

Niekiedy brakuje nam, mamom, pomysłów na zabawę. Często jesteśmy zmęczone codziennymi obowiązkami i nie mamy siły nic wymyślać, a dziecko wciąż domaga się uwagi i marudzi.

Dlatego podsuwamy Wam galerię zdjęc z pomysłami na świetne zabawy i zabawki. Oto jak można zająć malucha i zapewnić sobie kilka chwil ciszy i spokoju.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz