Ponadczasowe gry planszowe, które polubi każde dziecko!

W dobie nowoczesnych technologii, gry na konsole i tablety wcale nie muszą zdetronizować starych, poczciwych gier planszowych, losowych i pamięciowych. Odkurzcie je i spędźcie w rozwijający sposób czas ze swoimi dziećmi!

gry

Można by pomyśleć, że w dobie gier komputerowych, tabletów i smart fonów, gry planszowe odchodzą do lamusa. Na szczęście nie! Planszówki stają się znów bardziej popularne i wychodzą naprzeciw potrzebom młodszym dzieci. Od najmłodszych lat pomagają uczyć logicznego myślenia i wspierają rozwój intelektualny.

Wspólne spędzanie czasu

Wieczory z grami planszowi to świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Dziecko kontroluje swoje emocje, uczy się opanować sztukę przegrywania i wykonywać określone zadania. Rozwija się społecznie. Komputer nie daje takiej możliwości. Droga Mamo, dobrze wiesz, jak bardzo gry komputerowe mogą izolować dziecko od rzeczywistości. Usprawiedliwiamy się pracą, barkiem czasu i pozwalamy, aby dzieci kilka godzin dziennie spędzały samotnie przed komputerem  lub telewizorem. Starajmy się wygospodarować trochę czasu wieczorem i wspólnie pograjmy. Kochana Mamo, jeśli dziś dasz dobry przykład i zachęcisz swoje maluchy do grania, za jakiś czas będą grać same.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz