Porwania dla narządów i przez siatki pedofilskie - skala jest ogromna! Jak uchronić swoje dziecko?

Co roku tysiące dzieci w Polsce znika bez śladu. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy, bo wystarczająco pilnujesz swojej pociechy?

porwania

Co roku tysiące dzieci w Polsce ginie, ale nadal wielu rodziców myśli "mnie to nie dotyczy, ja pilnuję dziecka". Niestety według Międzynarodowej Organizacji Pracy rocznie jest porywanych około 1,2 mln dzieci. W Polsce co roku ginie ok. 4 tys. dzieci w tym ponad 500 dzieci poniżej piątego roku życia (dane za 2014 rok). Według Parlamentu Europejskiego jedna czwarta przypadków porwań to efekt działań członka rodziny, tzw. porywania rodzicielskie. Mówi się, że większość dzieci jest porywana dla narządów, tymczasem znacznie częściej dzieci są porywane przez siatki pedofilów.

Okoliczności porwania zazwyczaj są dość przypadkowe. Porywacz "łapie okazję" i wykorzystuje brak czujności rodzica czy dziecka. Dlatego niezmiernie istotne jest, by nauczyć dziecko, jak postępować. Prawidłowa reakcja dziecka może zapobiec tragedii. Nie odkładaj tematu na później i nie zarzekaj się, że pilnujesz dziecka jak oka w głowie.

Od małego warto uczć dziecko, że może krzyczeć, a wręcz powinno, gdy czuje się niepewnie. Niech nigdy się nie boi wołać o pomoc i uciekać, gdy czuje lęk, a rodziców nie ma w zasięgu wzroku. Ważne, aby nauczyć dziecko prawidłowych zachowań, tak aby mogło unikać zagrożeń związanych z zaginięciem.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-04-26 00:05:35

Dobry wieczor...dane podane w artykule są porażające, proszę o podanie źródła informacji dotyczących zaginięć dzieci w Polsce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz