Program 1000 plus jako korekta 500 plus?

Media donoszą, że PiS pracuje nad poprawą programu 500 plus i zwiększeniem wysokości świadczeń.

rodzina
Pomysł pojawił się jako wyznacznik planów polityki społecznej i prorodzinnej... przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.
 
 
"Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne" - mówi w rozmowie z dziennikiem anonimowo jeden z ważnych polityków

Podobnego zdania jest poseł PiS Janusz Szewczak, który twierdzi, że 1000 plus byłoby dobrym rozwiązaniem.

"Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus" - mówi. "Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny" - zapowiada wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych podkreśla, że jest "za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin". Twierdzi, że to dobry pomysł biorąc pod uwagę głosy, że 500 zł... nie jest często wystarczające.

 

AK

Źródło: Super Express, onet.pl

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Wiking
2018-08-06 18:47:50

Pierw to by się przydało żeby 500+ dali też na pierwsze dziecko bo przykładowo w czym moja córka jest gorsza od inny h dzieci ze oni dostają a mi zarobek przekroczył i już nie dostanę tak samo patologiczne rodziny mające po 5 4 lub 6 dzieci gdzie ani ojciec nie pracuje ani matka dostają 500+ a uczciwie pracującym się zabiera niech pierw nad tym pomyślą jak ten problem załatwić a potem niech niech obiecują 1000+

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kingaa
2018-08-06 10:48:54

A może zamiast dawać coraz więcej kasy obnizcie podatki i mniej zabierajcie z pensji???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz