Przedszkola na miarę czasów - nowoczesne, kolorowe, przyjazne!

Współczesne przedszkola bardzo różnią się od tych, jakie pamiętamy z czasów naszego dzieciństwa.

Przedszkole

Czego to ludzie nie wymyślą! Począwszy od metod budowlanych, na metodach wychowawczych skończywszy – powstaje coraz więcej nowoczesnych przedszkoli. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, bo to nadal dobry pomysł na biznes. Z prognoz GUS wynika, że do roku 2018 ma znacznie wzrosnąć liczba dzieci w wieku przedszkolnym.

Na przykład w Gdańsku w 2012 roku zbudowano dwa przedszkola modułowe. To znaczy, że budynki powstały z kontenerów. Wbrew pozorom wyglądają świetnie, kolorowo i są bardzo nowoczesne w środku i na zewnątrz. To u nas nowinka, ale na Zachodzie działa wiele takich ekonomicznych i ekologicznych przedszkoli.

Gdzie nie przyłożysz ucha, tam słyszysz o nowatorskich programach wychowania. Przedszkola językowe Early Stage, z programami tanecznymi i ruchowymi metodami Klanzy, z matematyką dziecięcą według programu prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, z programem Zabaw Fundamentalnych.

Jesteśmy teraz w bardzo komfortowej sytuacji, jeśli chodzi o wsparcie w wychowaniu i rozwoju naszego malucha przez takie instytucje. Wiadomo, że nie można odpowiedzialności zupełnie scedować na nauczycieli wychowania przedszkolnego, ale nastały czasy, kiedy posłanie dziecka do przedszkola to duży komfort dla rodzica i niezwykła frajda dla dziecka.

Coraz rzadziej słyszysz płacz malucha, kiedy go tam po raz pierwszy zostawiasz. To niewątpliwie zasługa przyjazności miejsca, mnogości atrakcji i dobrze wyszkolonej kadry nauczycielskiej.

A.L-S

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz