Przejawy agresji u dzieci – jak z tym walczyć?

Poznaj 10 bardzo skutecznych wskazówek, jak poskromić agresję u swojego dziecka.

dziecko

Kopanie, krzyki, bicie, gryzienie… Niestety u dzieci mogą pojawić się przejawy agresji w stosunku do Ciebie, ale także do siebie i rówieśników. Droga mamo, nie martw się, przygotowałyśmy specjalnie dla Ciebie 10 skutecznych porad, jak walczyć z agresją u maluchów.

1. Rozpoznaj przyczyny agresji

Przede wszystkim spróbuj rozpoznać przyczyny dlaczego Twoje dziecko reaguje agresywnie. Naomi Aldort, ceniona amerykańska autorka wielu książek o dorastaniu dzieci, twierdzi, że podstawowym bodźcem agresji dziecka jest poczucie bezsilności.

Jeśli agresja jest kierowana głównie do Ciebie lub Twojego partnera, Naomi sugeruje, że w tym przypadku może być sprawowana zbyt duża kontrola nad dzieckiem. Przemyśl, czy nie przesadzasz z kontrolą i postaraj się dać więcej wolności Twojej pociesze. Nawet jeśli tylko trochę poluzujesz, szybko zobaczysz efekty.

Jeśli natomiast agresja Twojego dziecka jest kierowana do innych dzieci, to oznacza, że maluch nie jest w stanie powiedzieć czego chce, agresją wyraża poczucie bezradności. W takiej sytuacji niezbędne jest poświęcenie więcej czasu Twojemu dziecku na naukę wyrażania uczuć, chęci, itp.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz