Dlaczego na przyjęciu dla dziecka nie powinno być alkoholu?

Temat alkoholu wraca jak bumerang. Czy powinniśmy godzić się na to, by podczas przyjęcia naszego dziecka był alkohol?

alkohol dziecko

Temat z pewnością był wałkowany w niemalże każdej rodzinie, bo skoro będzie wujek Zdzisiek, będzie teściu i będzie ojciec matki dziecka, to dlaczego nie zaprosić gorzałki albo i innych wspaniałości? Przecież nikt nie mówi o upijaniu się, nikt nie chce się zapić do nieprzytomności. Tylko trochę, kulturalnie, za zdrowie, mocne kości, białe zęby i same szóstki w szkole. Dlaczego nie?

Zdania w tym temacie są podzielone, bo dla jednych alkohol to nic złego (i tu być może mają rację) i nikomu nic się nie stanie jak będą wznoszone procentowe toasty za dziecko (i tu nie mają racji), a dla drugich alkohol podczas przyjęcia dla dziecka jest niedopuszczalny i nie ma od tego żadnych wyjątków.

Są pewne okoliczności, które zdecydowanie wykluczają pojawianie się procentów. Jeśli główną osobą podczas przyjęcia jest dziecko, to należy mu się szacunek, a jedno wyjście z domu bez wypicia kielicha nikomu nie powinno zrobić różnicy. Przyjęcia dla dzieci i alkohol to wielkie nieporozumienie.

Jeżeli dziecko jest starsze albo jeśli jest to przyjęcie z okazji komunii, to sprawa jest prosta - nie chcemy dawać dziecku złego przykładu, a dziecko patrzy i widzi, jak wygląda kultura dorosłych, a w przypadku komunii dodatkową rolę odgrywa Kościół, który nawołuje do wstrzemięźliwości w tym dniu.

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-03-06 12:31:21

Jestem za to prawda to przyjęcie dla dziecka jak chcą sobie wypić proszę bardzo na swojej uroczystosci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz