A Ty umiesz cieszyć się nadchodzącymi Świętami?

Często przygotowania są tak nerwowe i wyczerpujące, że radosne spotkania z bliskimi to tylko teoria. Tylko od ciebie zależy, czego nauczysz dziecko i jakie będzie miało wspomnienia.

Radosne Boże Narodzenie

Teoretycznie Święta to radosny czas, który można spędzić z rodziną. Beztroska, lenistwo, radość z obdarowywania i otrzymywania, czas duchowej zadumy i tradycji, które przypominają nam nasze dzieciństwo. W praktyce nie wygląda to już tak kolorowo. Święta to gonitwa za prezentami, na które nie zawsze jest pomysł i pieniądze, niekończące się listy zakupów spożywczych i polowanie na karpia, wybór idealnej choinki i porządki, do tego “sterczenie w garach” i brzdąc, który nie ułatwia… w rezultacie zamiast radości jest frustracja, zmęczenie i o radości ciężko mówić. Pytanie, czy to wszystko jest potrzebne?

Święta to czas, kiedy człowiek powinien wyhamować i mieć czas dla rodziny i na refleksję, niestety w pędzie życia codziennego w przygotowaniach do Świąt także się rozpędzamy za bardzo, zapominając przy tym, co jest najważniejsze. Warto się zatrzymać i zastanowić, jakie są twoje wspomnienia świąteczne i czy chcesz, by takie samo miało Twoje dziecko? Jeśli nie to jakie chcesz, by miało wspomnienia.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz