Roboty edukacyjne rozwiną umiejętności dziecka niezbędne w dorosłym życiu

Są już dostępne w Polsce!

Systemy edukacji na całym świecie ulegają obecnie znaczącym przeobrażeniom – i nic dziwnego. Istnieje ogromna potrzeba dostosowania założeń polityki oświatowej do potrzeb rynku pracy z uwzględnieniem tego, jakie będą one wówczas, kiedy nasze dzieci wejdą w wiek produkcyjny. Kluczowe stają się kompetencje XXI wieku, a co za tym idzie, edukacja w nurcie STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics). Tym bardziej cieszy polski debiut marki Abilix, światowego lidera robotyki edukacyjnej.

Firma Abilix specjalizuje się w różnorodnych robotów: od latających Iris, które potrafią przenosić przedmioty, przez serie kreatywną C i modularną H, których klocki posiadają wiele swobodnych kątów ruchu i możliwości połączeń, do Oculus, które pomagają wykonywać codzienne prace domowe czy Krypton, mających wspierać dzieci i młodzież w nauce przedmiotów ścisłych. Wszystkie z nich są w pełni programowalne.

Producent robotów edukacyjnych od ponad 20 lat dostarcza innowacyjne rozwiązania zgodnie z wymogami edukacji w nurcie STEAM i to właśnie edukacyjna seria Krypton pojawi się w Polsce jako pierwsza. Ogromne możliwości konfigurowania wyglądu robotów i programowania ich zachowań, czynią zabawkę odpowiednią nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym. W zależności od modelu, można zbudować od 17 do 50 robotów, a każdy z nich rozwija inne umiejętności dziecka. Największy zestaw posiada aż 1122 klocki, których innowacyjny system pozwala łączyć ze sobą elementy z sześciu stron, co daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia projektów robotów.

W zestawach znajdziemy też nowoczesne silniki i sensory pozwalające robotom m. in. słyszeć, reagować na dotyk, czy poznawać swoje położenie w przestrzeni, a także programowalny mózg z pamięcią oraz ekranem dotykowym, choć ten ostatni tylko w wybranych modelach. Jeśli chodzi o język programowania, producent pomyślał o użytkownikach będących na różnym poziomie zaawansowania. I tak: dla najmłodszych przeznaczony jest Abilix Drag&Drop, czyli łatwe i intuicyjne przeciąganie i przestawianie „kafelków” z komendami, dla dzieci w wieku szkolnym Abilix Scratch – najpopularniejszy język programowania w polskich szkołach i Abilix Flow-Chart, a dla najbardziej zaawansowanych – język C++.

Wyłącznym dystrybutorem robotów edukacyjnych Abilix w Polsce jest firma Solectric GmbH Polska. Na tę chwilę dostępnych będzie pięć modeli: Krypton 0, Krypton 2, Krypton 4, Krypton 6 i Krypton 8. Można je znaleźć m. in. w salonach komputerowych Komputronik, salonach iStore i ich sklepach internetowych oraz u wyspecjalizowanych firm z robotyką edukacyjną na przykład: neorobot.pl, Aktin czy Prodata.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz