`Przestań gapić się w telefon! ` - apel do rodziców w jednym z amerykańskich przedszkoli

W placówce zwrócono uwagę, że rodzice są uzależnieni od swoich telefonów.

uzależnienie od Internetu

Żyjemy w czasach, w których ludzie nie wyobrażają sobie życia bez telefonu czy Internetu. Kiedy ktoś nie ma konta na Facebooku uważamy go za dziwaka, a gdy korzysta ze starej i wysłużonej Nokii, która mogłaby wybić szybę w oknie, spoglądamy na niego podejrzliwie. Modne smartfony, zdjęcia z wakacji na portalach społecznościowych to sens naszego życia. Zamiast spędzać czas z dziećmi godzinami gapimy się w telefon lub komputer.

Podobnych obserwacji dokonali pracownicy jednego z amerykańskich przedszkoli w Houston w Teksasie. Zauważyli, że rodzice odbierając dzieci nawet na nie nie patrzą. Skupiają się na telefonie przeglądając Facebooka, Instagrama czy inne strony. Kiedy maluch zagaduje, uśmiecha się, pokazuje swoje prace, odpowiadają mruknięciem, by dziecko dało im spokój. Postanowiono zrobić coś, by takie zachowania przytrafiały się coraz rzadziej.

W przedszkolu powieszono na drzwiach wejściowych kartkę, która w dobitny sposób podsumowuje to, co można zaobserwować nie tylko w tej jednej szkole. Co było tam napisane?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz