Rodzice wychowywali zamienione dzieci. Sąd stwierdził, że mogą się nimi wymienić

Pomyłkę odkryto po kilku latach. Przeczytajcie, jaką decyzję podjęli rodzice.

Family hindu

Dwie rodziny, hinduska i muzułmańska, dowiedziały się, że z powodu pomyłki pracowników szpitala w indyjskim Mangaldai wychowują nie swoje dzieci.

Pomyłka została stwierdzona, gdy Shahabuddin Ahmed, o muzułmańskich korzeniach, odebrał wyniki badań genetycznych, które wykazały, że jego żona, Salma Parbin, nie jest spokrewniona z ich synem, Jonaitem.

Dlaczego wykonano badania?

- Dziwne przeczucia miałam w szpitalu, krótko po porodzie, w marcu 2015 r. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam buzię małego, ogarnęły mnie wątpliwości. Przypomniała mi się twarz kobiety z sali porodowej, Jonait był do niej bardzo podobny. Ma oczy, jak nikt inny w mojej rodzinie - opowiada Salma Parbin.

Zdezorientowana mama podzieliła się spostrzeżeniami z mężem. Mąż, Ahmed, natychmiast powiadomił szpital, ale nie potraktowano jego słów poważnie. Zasugerowano, by jego małżonka zasięgnęła porady psychiatrycznej.

Rodzice postanowili przeprowadzić własne śledztwo. Powołując się na przepisy w indyjskim prawie, zwrócili się do placówki medycznej z prośbą o informacje na temat dzieci, które przyszły na świat tego samego dnia, co ich syn, Jonait. Znaleziono siedem kobiet, które rodziły, podobnie jak Salma, około siódmej rano. Wśród nich była matka, która kilku minut później urodziła chłopca o identycznej wadze urodzeniowej.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz