Rodzinne leniwe poranki, wygłupy i zabawy w łóżku

Wspólne zabawy z rodzicami przeradzają się we wspomnienia pielęgnowane przez lata. Warto poświęcić im choć część swojego wolnego czasu.

a

Niemal każdy rodzic doskonale potrafi przywołać w pamięci scenę, w której jego dzieci wbiegają skoro świt do sypialni, wskakując do łóżka z radosnym okrzykiem. W zabieganym świecie poranki stają się najlepszym momentem na wspólne spędzanie czasu. Jak w ciekawy sposób wykorzystać chwilę, kiedy nie musimy się jeszcze spieszyć do pracy, a głowy nie zaprzątają nam rachunki, projekty, zlecenia czy konflikt z kolegą z pracy? Poniżej prezentujemy kilka sposobów na ciekawe spędzanie poranków z dziećmi – zarówno tych zabieganych, jak i bardziej spokojnych.

Bezpieczne skakanie po łóżku i zabawy zręcznościowe

Pamiętacie, jak kiedyś na Was krzyczano „nie skacz”? Z odpowiednio miękkim materacem możecie sobie śmiało pozwolić na wspólne skakanie po łóżku i inne ćwiczenia fizyczne bez obaw o siniaki czy zatarcia. Pamiętajcie jednak, że podczas mądrej zabawy rodzic jest partnerem dziecka. Tym samym ćwiczymy wszyscy – i dorośli, i dzieci. Dużo radości dostarczą zarówno proste fikołki, które stanowią przy okazji świetny masaż dla kręgosłupa, jak i dobre dla kondycji bitwy na poduszki.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz