Thriller na ruchomych schodach, które obcięły palce 2-letniej dziewczynce

2-letnia dziewczynka chciała podnieść bułkę. Ruchome schody obcięły jej palce.

Schody ruchome

Do tragedii doszło w "Centrum Kowale" w Gdańsku. Dziewczynka zjeżdżała z rodziną ruchomymi schodami. W pewnym momencie wypadła jej z rączek bułka. Kiedy próbowała ją podnieść, palce dostały się do ruchomej taśmy schodów.

- Około 5-6 metrów przede mną szła kobieta z dwójką dzieci, jedno ok. 5-letnie, drugie około 2 lata. Większa dziewczynka odbiegła mamie kilka kroków, matka za nią poszła, oddalając się od tej młodszej. Straciła ją z oczu. W pewnym momencie mniejszej dziewczynce wypadła z rączki bułka. Gdy mała schyliła się, by ją podnieść, jej palce wciągnęła taśma chodnika ruchomego – relacjonuje mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia.

Część obserwatorów omijała przerażoną matkę. Kiedy jeden z klientów centrum usiłował poprosić w najbliższym sklepie o apteczkę pierwszej pomocy, jednak odesłano go do apteki.

Zobaczyłem, że ok. 2-letniej dziewczynce, tuż przed zakończeniem ruchomej taśmy, z ręki wypadła bułka. Dziecko schyliło się, aby ją podnieść, a chwilę później usłyszałem przeraźliwy krzyk i zobaczyłem pełno krwi. Matka chwyciła dziecko i odciągnęła je od taśmy, a ja nacisnąłem przycisk bezpieczeństwa, który zatrzymał mechanizm. Pobiegłem szybko do najbliższego sklepu po apteczkę, ale odesłano mnie do apteki, ktoś inny wezwał pogotowie – opowiada.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz