Samoregulacja, czyli jak pomóc dziecku, które źle się zachowuje?

W swojej książce dr Stuart Shanker przedstawia kroki, które mogą pomóc rodzicom w radzeniu sobie z problematycznym zachowaniem ich dzieci.

samoregulacja

Samokontrola jest ważna w życiu każdego człowieka. Pozwala nam ona panować nad emocjami w najtrudniejszych sytuacjach i podejmować rozsądne decyzje. Można by również pomyśleć, że ważna jest w życiu dziecka. Jednak dr Stuart Shanker uważa, że ważniejsza jest samoregulacja. Jak wyjaśnia w swojej najnowszej książce „Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości” (Wydawnictwo Mamania), samoregulacja dotyczy rozumienia i zarządzania przez dzieci ich stresem i energią, by odniosły w życiu sukces.

Samoregulacja pozwala poznać, kiedy poziom naszego stresu jest zbyt wysoki, zidentyfikować źródło stresu, zmniejszyć jego intensywność, znaleźć miejsce na uspokojenie się i odkrycie sposobu na odpoczynek i powrót do stanu zrównoważenia. Zdaniem dr Shankera zrozumienie różnic między samoregulacją a samokontrolą ma zasadnicze znaczenie w poznaniu sposobów na pomoc dziecku.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz