Szok! Samotne matki tracą ulgi!

Szokująca zmiana w sposobie rozliczania ze skarbówką - tak środowisko reaguje na zmiany, jakie serwuje samotnym mamom organ podatkowy.

matka samotna

Najnowsze zmiany uderzą przede wszystkim w samotne matki. Stracą one ulgi, które do tej pory im przysługiwały. Chodzi sprawę interpretacji skarbówki w sprawie ulgi dla rozwiedzionej matki. Według fiskusa, skoro oboje rozwiedzionych rodziców ma prawa rodzicielskie, to matce nie należy się ulga, czyli nie rozliczy się z dzieckiem.

Fiskus ma nową definicję samotnego rodzicielstwa. Za mamy samodzielnie wychowujące uznaje jedynie te, które nie utrzymują żadnych kontaktów z byłymi partnerami życiowymi.

Tak więc, jeśli dziecko mieszka z matką, ale ojciec zabiera je do siebie na święta, weekend lub kilka dni wakacji, kobieta nie jest już - w opinii skarbówki - samotnie wychowującym rodzicem i traci prawo do preferencyjnego rozliczenia.

– Niezbędną przesłanką jest, aby faktycznie samotnie, czyli bez wsparcia drugiego z rodziców, wychowywać dziecko – tłumaczy Krajowa Informacja Skarbowa.

W opinii ekspertów, uderzy to szczególnie w grupy, które mają największe trudności natury finansowej.

tw

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz