Skąd się biorą dzieci? Pierwsze rozmowy o seksie...

Przedstawiamy książkę, która pomoże Wam przeprowadzić z dzieckiem tę pierwszą, prawie dorosłą rozmowę.

Zwykła książka o tym skąd się biorą dzieci

Kiedy zacząć uświadamiać nasze dziecko? Czy wtedy, gdy zaczyna pytać o te sprawy czy może wcześniej? Czy kiedy ma lat dwa, trzy, pięć czy dziesięć? Każdy rodzic zna najlepiej odpowiedzi na te pytania, ponieważ także jak nikt, zna doskonale swoją latorośl.

Psychologowie dziecięcy wypowiadają różne opinie na temat najlepszego momentu rozpoczęcia pierwszej rozmowy uświadamiającej, zawsze jednak można zasięgnąć u nich języka. Warto zaś na pewno posiłkować się tym, co oferuje rynek wydawniczy, ponieważ pojawiają się od czasu do czasu bardzo dobre książki, które pomogą nam takie rozmowy przeprowadzić.

Jedną z nich jest Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci - autorstwa doktor Alicji Długołęckiej – pedagog, edukatorki seksualnej, propagatorki „zdrowia seksualnego”, wieloletniej uczennicy profesora Zbigniewa Lew-Starowicza, prywatnie również mamy. Książka składa się z zasłyszanych, prawdziwych rozmów z ośmio-, dziewięcio- i dziesięciolatkami.

Jak sam tytuł sugeruje - jest zwykła, a jak twierdzi autorka - w jej zamyśle najzwyklejsza jak się da. Alicji Długołęckiej chodziło o to, by pokazać, że rozmowy z dziećmi o seksie to rzecz najnormalniejsza w świecie. Książka jest przystępna i nienachalna graficznie.

Zawiera przejrzyste ilustracje, które nie fałszują ani nie lukrują rzeczywistości. Język jest prosty, nieocenzurowany, bezpruderyjny, ale i taktowny. Książka ta nawet nie do końca uświadomionym rodzicom uświadomi, jak uświadamiać mądrze własne dzieci, nie odzierając ich z niewinności.

Czy macie jakieś pomysły na to, jak i kiedy zacząć rozmowy o seksie ze swoimi pociechami?

A.L-S

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz