Supermamy czytają dzieciom książkę o Super-Charliem

„Pewnego razu, w bardzo zwyczajnym mieście, w bardzo zwyczajnym szpitalu, urodziło się bardzo zwyczajne niemowlę. Mama i tata postanowili nadać mu imię Charlie. I tak się stało” - tak zwyczajnie rozpoczyna się nadzwyczajna i urzekająca książka Camilli Läckberg. Przeczytaj ją swojemu maluchowi.

Charlie

Jak to się stało, że szwedzka autorka bestsellerowych kryminałów napisała książkę dla dzieci?

Wyjaśnia to sama:  

Kiedy wiosną 2009 roku urodził się nasz syn Charlie, jego o 4 lata starsze rodzeństwo z oczywistych powodów było bardzo zainteresowane nowym członkiem rodziny. Zaczęłam im wtedy opowiadać historię o Charliem, który nie był zupełnie zwyczajnym dzieckiem. Był „superdzieckiem”. Każdej nocy Charlie wyruszał w niezwykłą misję, zaś w dzień udawał zupełnie zwyczajne niemowlę. Oczywiście nie zawsze udawało mu się ukryć ślady swoich superbohaterskich przygód. Każdego ranka w jego łóżeczku znajdowałam coś niezwykłego: ptasie piórko, szyszkę i inne dziwne rzeczy. Po pewnym czasie nawet koledzy naszych dzieci zaczęli się dopytywać, co nowego u Super-Charliego: jakie miał ostatnio przygody, kogo uratował? Wtedy zdałam sobie sprawę, że to historia, której dzieci rzeczywiście chcą słuchać, a ja chciałabym o tym napisać. W taki oto sposób powstała książka o Super-Charliem. Jestem bardzo ciekawa czy inne dzieci, podobnie jak moje, wciągnie ta opowieść. Mam wielką nadzieję, że tak będzie.

Okazało się, że historie Super-Charliego urzekły wiele dzieciaków oraz … ich rodziców. Wprawdzie książka polecana jest dla przedszkolaków, ale mama czytając ją, nie nudzi się. Książka ta może stać się inspiracją dla rodziców do wymyślania i opowiadania dzieciom rozwijających wyobraźnię historyjek.

Polecamy tę pozycję przede wszystkim dlatego, że to książka dla całej rodziny. To cenna jej zaleta, że rodzic czyta na głos z zainteresowaniem, a smyk aż otwiera buzię, zatracając się w przygodach Charliego.

 

Camilla Läckberg, Millis Sarri

Super-Charlie

Wydawnictwo Czarna Owieczka

Cena: 29,90 zł

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz