Sześciolatki w szkole

Dlaczego reforma edukacji skutkująca posłaniem sześcioletnich dzieci do pierwszej klasy wzbudziła tyle kontrowersji?

dziecko

Gdy parę lat temu weszła w życie ustawa obniżająca wiek szkolny do 6 lat, wzbudziła ona liczne kontrowersje (wg. danych CBOS z lipca 2013 roku, 64% Polaków było jej przeciwnych). Między innymi pojawiły się sugestie, że tak wczesne posłanie dzieci do szkoły, skraca im dzieciństwo. Nie pomagały głosy sugerujące, że ta ustawa weszła w życie, aby więcej osób mogło pracować na emerytury. W sprawie przeprowadzenia referendum odnośnie pełnego wejścia w życie ustawy, zebrano ponad dziewięćset tysięcy podpisów.

Przepisy przez pierwszych kilka lat zezwalały rodzicom na wybór, czy chcą wysłać swoje sześcioletnie pociechy do szkoły czy też mają one jeszcze zostać w przedszkolu lub w domu. Od tego roku (tj. roku szkolnego 2014/2015) wszystkie dzieci w wieku sześciu lat obejmuje obowiązek szkolny. Dlatego warto jest pochylić się nad skutkami wprowadzenia tej ustawy w życie. Czy był to dobry ruch, czy jednak, jak wiele (zbyt często przeprowadzanych) reform systemu szkolnego w naszym kraju, raczej chybiony pomysł?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-09-16 13:46:25

re: Sześciolatki w szkole

więcej osób mogło pracować na emerytury,bzdura nikt nie dopatrzył się tego że te sześciolatki jak szkołę skończą a nie pójdą na studia będą miały po lat siedemnaście więc w świetle prawa nie będą mogli pracować jako nieletni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz