Telefon dla dziecka - kiedy warto zaczekać z jego zakupem?

Poznaj opinie specjalistów.

telefon

Według badań przeprowadzonych przez American Express, 64% dorosłych uważa, że okres między 10-14 rokiem życia to odpowiedni moment na to, aby dziecko dostało swoją pierwszą komórkę, podczas gdy 10% uważa, że nawet dzieci poniżej 10. roku życia są już wystarczająco dojrzałe, by posiadać własny telefon. To ważna decyzja, w której podjęciu trudno się odnieść do doświadczeń z własnego dzieciństwa. Pozostaje uwierzyć temu, co podpowiada ci intuicja oraz ocenie stopnia dojrzałości dziecka. Jeśli jest on odpowiedni, zakup telefonu może być dobrym pomysłem. Jeżeli jednak sądzisz, że dziecko jest zbyt młode, zaufaj swojemu instynktowi i wstrzymaj się z zakupem.

Oto, dlaczego warto tak postąpić.

1. Zalecenia lekarzy.

Według danych Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) dzieci spędzają obecnie średnio siedem godzin dziennie w różnego rodzaju mediach rozrywkowych. Naszym zadaniem jako rodziców jest zarządzanie, monitorowanie i w dalszej kolejności ograniczenie tego czasu do ilości jaką uznamy za stosowną. Pozwalając na posiadanie smartfona dziecku w wieku szkolnym, jednocześnie rezygnujesz z części tej kontroli i pozwalasz działać przypadkowi.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kosiaty
2015-04-14 07:23:10

re: Telefon dla dziecka - kiedy warto zaczekać z jego zakupem?

trzebaby dzieci w takim razie z grubsza edukowac co to jest uklad nagrody, zeby wiedzialy same, zeby za dlugo nie siedziec na tych mediach rozrywkowych. Swiadome manipulacji otoczenia dziecko (tak tak, marketing tychze mediow to zwykla manipulacja mozgiem) bedzie odporne na niebeziecznie pokusy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz