Półnagie dziecko bez opieki na ruchliwej ulicy w Częstochowie

W środę po południu policja otrzymała zgłoszenie, że po ulicy Katedralnej w Częstochowie biega bez opieki mała dziewczynka, w samych tylko w spodniach i podkoszulku z krótkim rękawem.

dziecko czestochowa

Widok tak ubranego dziecka o tej porze roku i przy temperaturze zero stopni wzbudził zainteresowanie przechodniów. Ludzie okryli dziewczynkę kocem i poinformowali o policję.

Po kilku nastu minutach na miejsce przyjechali mundurowi.

- Jak ustalili, 34-letnia matka trzyletniej dziewczynki tego dnia wybrała się razem z nią do swojej znajomej. Kobiety wspólnie spożywały alkohol - mówi Marta Ladowska, rzeczniczka policji w Częstochowie.

W trakcie spotkania matka nie zauważyła nawet, kiedy nie ubrane dziecko wyszło na ulicę. W  jej organizmie wykryto prawie cztery promile alkoholu.

Kobieta trafiła do policyjnej celi, a jej 3-latka pod opiekę babci. Po wytrzeźwieniu matka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. Usłyszała zarzut narażenia córki na utratę życia i zdrowia. Sprawą zajmuje się także sąd rodzinny, który może ograniczyć jej prawa rodzicielskie.

Na pytanie: "Żałuje pani tego, co zrobiła?" kobieta odpowiedziała:

- Bardzo żałuję. Byłam w stanie opiekować się córką. Poszłam tylko do ubikacji za potrzebą i wtedy ona mi uciekła.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz