Twoje dziecko źle się zachowuje? Dowiedz się, jak pomóc jemu i... sobie

Problemy emocjonalne, społeczne, zdrowotne, kłopoty z zachowaniem i uczeniem się? Niewielu rodziców jest w stanie rozpoznać ukryte stresory, z którymi borykają się ich dzieci.

złe zachowanie

Nie od dziś wiadomo, że nie ma większego zwycięstwa, niż zwycięstwo nad własnymi słabościami. Wiedzieli to już filozofowie setki lat przed nasza erą, pokazując jak bardzo wartościowa, może być praca nad samokontrolą. A gdyby to samo założenie zastosować kształtując nasze pociechy? Świat byłby o wiele prostszy, gdyby dziecko miało silną wolę i potrafiło się opierać pokusom, prawda? Niestety nie! W przypadku dziecka tak się nie da. Jednak zamiast treningu samokontroli nasze dzieci mogą trenowac co innego! aluchy Potrzebują samoregulacji, by umieć zarządzać stresem i energią.

Na czym dokładnie polega samoregulacja? Samoregulacja pomaga rozpoznawać sytuacje, w których jesteśmy zbyt zestresowani, pomaga zidentyfikować źródło stresu, zredukować jego intensywność, odnaleźć spokój. Zrozumienie różnicy między samoregulacją a samokontrolą ma zasadnicze znacznie, jeśli ma pomóc dziecku.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

iksowa
2016-11-02 15:36:01

Miałam duży problem ponieważ od 1.5 roku miałam depresję i moj stan się pogarszał z dnia na dzień. Zjadałam mnóstwo tabletek żeby sobie coś zrobić ale to nic nie dawało przez moją depresję i nerwicę nie miałam równy rok okresu. W desperacji szukałam pomocy wszedzie gdzie się dało. Trafiłam przypadkiem na stronę energiaduchowa.co.pl i zamówiłam oczyszczenie aury. Choć byłam sceptyczna – podziałało. Moje życie w końcu nabrało rumieńców, wstaję rano i chce mi ... się żyć. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz