FAKT: Tysiące rodzin w Polsce czeka na wypłatę 500 plus!

Wszystko przez... formalności oraz nieodpowiedzialne zachowania rodziców.

rodzina

Program 500 plus cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych rodaków. Od początku lipca urzędy przujmują nowe wnioski na kolejny rok otrzymywania świadczeń. Okazuje się jednocześnie, że tysiące dzieci nadal czeka na pieniądze z poprzednich lat.

Jak do tego doszło?

Jak podaje "Fakt", w polskich urzedach zalega ponad 105 tysięcy wniosków o otrzymanie 500 plus, a winni są urzędnicy oraz... rodzice. 

"Część z nich została złożona na początku działania programu, czyli w 2016 roku"- czytamy w środowym wydaniu gazety.

Wymogiem otrzymania świadczenia jest brak pobierania zasiłków w innych państwach (innych niż Polska), szczególnie podobnych, mających na celu wsparcie rozwoju dzieci. Jest to konieczne w przypadkach, gdy jedno z rodziców pracuje za granicą bądź rodzice się rozstali i jedno z nich przeprowadziło się poza granice naszego kraju. Jak się okazuje, wielu naszych rodaków próbowało pobierać świadczenia z dwóch państw - zarówno 500 plus w Polsce, jak i świadczenia np. w Niemczech, tzw. Kindergeld. Inną przyczyną czekania na rozpatrzenie wniosku o 500 plus jest również opóźnienie w dopełnieniu formalności przez zagraniczne instytucje, które mają za zadanie dosłanie odpowiednich dokumentów w takim przypadku.

Zobacz też: 500+ dla nauczycieli?

Najwięcej wniosków do rozpatrzenia czeka w Małopolsce - zalega tam aż 20 tysięcy dokumentów złożonych o świadczenie 500 plus.

 

AK

Źródło: fakt.pl, radiozet.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz