Udogodnienia dla uczniów w szkołach

Placówki oświatowe mają być przyjaźniejsze uczniom. W szkołach będą szafki, woda do picia i nowy rozkład zajęć.

Szkoła

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło rozporządzenie regulujące sprawy BHP w placówkach oświatowych. Zgodnie z nim, zajęcia w szkołach mają być zróżnicowane i równomiernie rozłożone w ciągu dnia. Przedmioty wymagające wysiłku intelektualnego będą odbywały się tylko do szóstej godziny lekcyjnej.

Zobacz: Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły

Przepisy przewidują też, że gorące posiłki uczniowie będą konsumowali tylko w oddzielnych, specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach. Nie będzie można już podawać obiadów w salach lekcyjnych. Tak często dzieje się w szkołach, w których jest catering.

Każda szkoła powinna zapewnić także uczniom dostęp do wody pitnej. Ciężkie książki i zeszyty będą mogli oni zostawić w szafkach, które muszą być w każdej placówce.

Przerwa nie będzie mogła być krótsza niż 10 minut, a jej czas ma być uzgodniony z rodzicami i uczniami. W zamyśle chodzi o to, aby ustalić optymalny czas na zjedzenie posiłku w szkole podstawowej i średniej.

Duży nacisk położony został na kwestię bezpieczeństwa. Szkoła ma rejestrować każde wyjście uczniów inne niż wycieczka. Pracownicy szkół obowiązkowo odbędą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

Zobacz: Pijany ojciec wiózł 2 dzieci

Przepisy dotyczące rozkładu zajęć, długości przerw i pierwszej pomocy mają wejść w życie od 1 marca 2019 r. Pozostałe w ciągu 14 dni od ich ogłoszenia.

TW

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kama
2018-08-03 23:23:49

Przez cały rok szkolny robię dzieciom drugie śniadanie i pakuję im do plecaków z małymi butelkami cisowianki. Dawanie pieniędzy do sklepiku to pójście na łatwiznę, popsute zęby i otyłość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz