W co bawić się z dziećmi na plaży?

W co się bawić z dziećmi na plaży, aby nie zabierać ze sobą zbyt wielu zabawek?

dzieci na plaży

Przy dobrej pogodzie, na plaży można spędzić wiele godzin. Co robić, gdy dzieci znaczną się nudzić, a nie macie zbyt dużo zabawek dla nich? Prezenrujemy pomysły na zabawy, do których przydadzą się plastikowe wiaderka, foremki, łopatki oraz rzeczy znalezione na plaży, kamyczki, muszelki, gałązki. 

Kto pierwszy napełni wiaderko wodą

Ustaw plastikowe wiaderka w piasku i poproś dzieci, aby napełniły je wodą przyniesioną z morza w mniejszym naczyniu, foremce lub kubeczku. Kto pierwszy napełni całe wiaderko, ten wygrywa.

Zamek z fosą

Najprostsza i jednocześnie najbardziej pochłaniająca dzieci i dorosłych zabawa na plaży to oczywiście budowanie zamku, najlepiej z fosą lub małym oczkiem wodnym. Taki zamek powinien powstać przy samym brzegu. Zabawę urozmaici także plastikowy lejek, przez który dziecko przeleje piasek wymieszany z wodą.

Szukanie muszli

Zabawa polega na tym, aby dzieci poszukały muszli i innych drobnych rzeczy, patyczków czy wodorostów, z których będzie można ułożyć na piasku różne ciekawe kształty, np. rybę, żółwia czy wieloryba. Oczywiście nie można zapomnieć o uwiecznieniu na fotografii tych dziecięcych arcydzieł.

Skakanie po ręcznikach plażowych

Ręczniki plażowe ułóż w kółku i zacznij śpiewać uluboną piosenkę najmłodszych. Dzieci niech skaczą w tym czasie po ręcznikach tak, aby nie dotknąć piasku.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ulka
2017-07-11 16:35:43

My gramy też w różne gry. Kupiłam kilka magnetycznych w sklepie internetowym tublu, więc możemy się razem bawić i w trasie i na plaży. Elementy są na magnez, więc się nie zgubią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz