W przedszkolu zakazuje się takiego nazywania swoich znajomych. Czy to nie przesada?

Przedszkola są coraz bardziej restrykcyjne. Sprawdź, na jaki pomysł wpadli tym razem!

przedszkole

W przedszkolach dziecko bawi się i dorasta w grupie rówieśniczej. W przedszkolu są panie przedszkolanki, są zabawki, jest plac zabaw. Są także koledzy i koleżanki - jednych z nich dziecko lubi bardziej, innych mniej. I to właśnie stało się przyczyną nowego zakazu w przedszkolu!

Władze przedszkola w w Massachusetts doszły do wniosku, że dzieci nie powinny nazywać nikogo "najlepszym przyjacielem". Takie określenie nie powinno również pojawiać się w rozmowach z wychowawcą ani w czasie zabaw w grupie rówieśniczej. Władze przedszkola uważają, że nazwanie kogoś "najlepszym przyjacielem" może mieć dla innych negatywny wydźwięk.

Trudno to sobie wyobrazić, ponieważ każdy z nas przez całe życie miał jakiegoś najlepszego przyjaciela. Najlepszy przyjaciel to zresztą częsty temat wypracowań i rozmów w szkole. Co więc chciało osiągnąć amerykańskie przedszkole, zabraniając dzieciom używać takiego określenia?

Dyrekcja przedszkola jest przekonana, że zwrot "najlepszy przyjaciel" może ranić inne osoby, a poza tym nie sprzyja integracji, ponieważ rodzi podziały między dziećmi. Nazywanie kogoś najlepszym przyjacielem może spowodować, że inne dzieci poczują się wykluczone.

Sytuacja to szok dla wielu internautów na całym świecie. Ludzie piszą i nie mogą uwierzyć, jak dyrekcja przedszkola może zabronić dzieciom określania kogoś najlepszym przyjacielem. Dlaczego to przedszkole ma ustalać, że dziecko musi lubić wszystkich tak samo? Czy to w ogóle możliwe? Czy dzieciństwo to przypadkiem nie czas skrajności? Czy dzieciństwo to nie moment, kiedy szukamy swojej tożsamości w grupie rówieśniczej i w naturalny sposób jedne osoby bardziej przypadają nam do gustu, a inne mniej. Co o tym myślicie? Czy byłybyście gotowe zabronić dziecku nazywania kogoś najlepszym przyjacielem?

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz