Wiadomo, ile dzieci adoptowała Maryna Wojciechowska!

Martyna Wojciechowska wyjawiła, że ma wiele adoptowanych dzieci.

Martyna Wojciechowska

Dziennikarka i podróżniczka jest matką 9-letniej Marysi. Ojciec dziewczynki to Jerzy Błaszczyk, rekordzista w nurkowaniu głębinowym, który w ubiegłym roku zmarł na raka w wieku 46 lat. Mama oswoiła swoją kilkuletnią córkę z wiadomością o śmierci jej ukochanego ojca, którego z nią już nie ma.

Dotychczas Marysia była jedynym dzieckiem. Okazuje się jednak, że córka Martyny Wojciechowskiej ma także... rodzeństwo!

- Mam wiele dzieci na świecie, którymi się zajmuję, o które się troszczę. Mam dzieci na Filipinach - czwórkę, które mieszkają w grobowcu razem ze swoimi rodzicami. W różnych miejscach świata mam te dzieciaki, więc w jakimś sensie czuję, że je adoptowałam. Są moje. Jestem za nie odpowiedzialna. Marysia ma rodzeństwo i wie o tym. Nawet czekam na ten moment, kiedy będzie gotowa, żebyśmy pojechały razem na te krańce świata, żeby poznała swoje adoptowane rodzeństwo. Ale w ich warunkach i w ich środowisku – opowiada Martyna Wojciechowska.

Pierwszym adoptowanym dzieckiem była Kabula z Tanzanii, a ostatnia czteroletnia córka Carmen Rojas z Boliwii. Martyna Wojciechowska adoptowała już sześcioro dzieci z różnych stron świata! Nie znaczy to, że dzieci zamieszkają w jej domu. Podróżniczka po prostu finansuje ich naukę i najpilniejsze potrzeby.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz