Wyjście z domu bez awantury? To możliwe!

Dowiedz się, jak przyspieszyć poranne wyjście z dzieckiem.

wychodzenie z domu z dzieckiem

Jesteś spóźniona do pracy, na zajęcia z baletu, do przedszkola, próbujesz ogarnąć przestrzeń, dziecko, zebrać wszystko "do kupy", po prostu w końcu wyjść. Tymczasem maluchowi nie podobają się skarpetki, nagle nie umie założyć butów i rozpina zapiętą kurtkę. Masz wrażenie, że dziecko robi dosłownie wszystko na przekór. W tobie "gotuje się krew" i jesteś bliska eksplozji. Brzmi znajomo? Wyobraź sobie, możesz wypracować sprawne wychodzenie z domu. O to wskazówki, które w tym ci pomogą.

1. Stwórz rytuał wyjścia

Podejdź realnie do swoich planów, nie licz na to, że tym razem na pewno uda. Warto rozważyć wstawanie chwilę wcześniej by mieć odpowiedni bufor czasowy na ewentualne "problemy". Dodatkowy czas sprawi, że ty będziesz spokojniejsza, a to może się przełożyć na większą współpracę ze strony dziecka. Rozłożenie czynności w czasie pozwoli dziecku na spokojne wykonanie poszczególnych zadań i spokojne przechodzenie od jednej czynności do kolejnej. A małe marudzenie nie będzie aż tak stresujące. Jeśli to niemożliwe, wszystko, co możesz zrobić wcześniej, jak np. spakowanie torby czy naszykowanie ubrania, zrób dnia poprzedniego.

Rób wszystko w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu ty będziesz bardziej uporządkowana bez poczucia, że o czymś zapomniałaś. Dziecko także lubi, gdy to, co się dzieje ma swój porządek. Szczególne znaczenie ma to dla mniejszych dzieci, dla których nawet kolejność wkładanych ubrań może być niezwykle istotna.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz