Z KAMERĄ wśród KSIĄŻEK dla DZIECI

Dziś Alicja i jej córeczka Anika recenzują dla Was książkę Asi Olejarczyk, pt. `Mikrulki`. Kim są Mikrulki? Musicie je poznać!

książki dla dzieci

Z przyjemnością przedstawiam Wam Mikrulki, przeurocze małe stworzonka. Oponka, Kłucz, Bąbel, Klapiok, Nupel, Sobek i Zazdrosia, niebanalne imiona dla niebanalnych postaci. Razem z Mikrulkami będziemy szukać nowego domu, ale zanim go znajdziemy przeżyjemy kilka ciekawych przygód.

Właściwie kim są Mikrulki? Jedyne co mają podobnego to wielkość, wszystkie są na tyle małe, że mieszczą się w szparze pod podłogą. Znacznie więcej jest rzeczy, które ich różnią od siebie, bo jest to nie tylko charakter, ale również i chyba zwłaszcza wygląd. Zazdrosia i Sobek są podobni do ludzi i wyglądają jak chłopiec i dziewczynka. Klapiok to włochata kuleczka z olbrzymimi uszami, pod którymi chowa się Nupel, czyli mały włochaty bobas ze smoczkiem w ustach. Oponka, jak samo imię wskazuje, wygląda jak okrąglutka opona samochodowa, imię Bąbla również odzwierciedla jego wygląd, bo wygląda jak czerwony bąbelek. Kłucz z kolei przypomina zielonego psa, smukłego i długiego, mniej więcej jak jamnik.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz