Zachowanie mamy przy kolejnych dzieciach

Utarły się pewne stereotypy odnośnie zachowania mam przy kolejnych dzieciach i powstało wiele śmiesznych anegdot. Przytaczamy te najzabawniejsze.

mama i dzieci

Niektóre mamy bardzo szybko rezygnują z czapeczki po kąpieli dla dziecka, otulania kocykiem i chodzenia na palcach, kiedy niemowlę śpi. Inne dopiero przy kolejnych dzieciach odpuszczają pewne rzeczy. Jak zmienia się zachowanie mamy po urodzeniu pierwszego, drugiego i trzeciego dziecka?

Panika przy pierwszym dziecku

Wiele mam przyznaje, że przy pierwszym dziecku drżało za każdym razem, kiedy maluch płakał, szukały przyczyn, starały się jak najszybciej załagodzić płacz. Przerażający był pierwszy katar, ząbkowanie, pierwsza gorączka i wymioty dziecka. Z tym wszystkim natychmiast biegły do lekarza. To normalne, co nowe niesienie ze sobą uczucie strachu, boimy się pewnych rzeczy i „trzęsiemy portkami” z byle powodu. Dziecko to wiele niespodzianek dla rodziców i potrzeba trochę czasu, aby je oswoić. Jednym mamom zajmuje to więcej czasu, innym mniej. A jak jest przy kolejnych dzieciach?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz