Czy warto posłać dziecko do przedszkola integracyjnego?

Przedszkole integracyjne to coraz popularniejsze rozwiązanie. Większość rodziców jednak nie ma pojęcia, czym rzeczywiście takie placówki są. Przekonajcie się!

przedszkole

Kiedy nadchodzi ten moment, że dziecko jest już w odpowiednim wieku, większość rodziców decyduje się na wysłanie dziecka do przedszkola. Jest to temat trudny i spędzający sen z powiek niejednemu rodzicowi. Pytań jest wiele i tak samo wiele jest odpowiedzi. Jednym z częstszych pytań, które pojawia się na forach dla rodzicó jest pytanie o to, czy lepsze będzie dla dziecka przedszkole zwykłae czy integracyjne. Chcecie wiedzieć?

Co to jest przedszkole integracyjne?

Jest to przedszkole, do którego uczęszczają dzieci w pełni zdrowe oraz dzieci wykazujące różnego typu choroby i zaburzenia. Do przedszkola integracyjnego mogą więc chodzić wszystkie dzieci. Dzieci z różnego rodzaju deficytami są w takim przedszkolu włączane do grupy zdrowych rówieśników – uczą się razem bawić i współpracować. Wszystkie dzieci w przedszkolu integracyjnym mają jednakowe prawa i obowiązki. Idea takiego przedszkola polega na tym, by wszystkie dzieci były wspólnie wychowywane.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz