Zamiast dawnej kury domowej - kobieta internetowa? Dlaczego matki przebywają tyle w Internecie?

Młode mamy znaczną część swojego macierzyństwa spędzają na grupach internetowych. Czy to już norma?

kobieta komputer

Kiedyś kobieta siedziała głównie w kuchni. I nie są to wyssane z palca opowieści szowinistów - rzeczywiście tak było. Poza tym wychowywała dzieci. Dziś niemowlęta również w przeważającej więszkości spędzają czas głównie z mamą. Tylko ta mama już tyle nie gotuje i tyle nie sprząta, bo i rodzina mniejsza i ten czas, który ma dla dziecka, jest ograniczony urlopem macierzyńskim. A także inne rzeczy są ważne. Nie to, ile dzieci wychować i jak je wyżywić, lecz JAK te dzieci wychować, na co uważać, z jakich podręczników skorzystać i jaką metodę wybrać.

Pierwsze kroki w poszukiwaniu odpowiedzi w internecie

Mama mamy ma nieaktualną wiedzę, babcia natomiast ostro przedawnioną. Koleżance trudno zaufać, wpadamy więc w pułapkę bez wyjścia – szukamy informacji w internecie. Dowiadujemy się kilku nowych rzeczy, sprawdzamy – jeśli są one zgodne z zaleceniami pediatrów, to brniemy dalej.

Prędzej czy później trafiamy na forum dla mam

Najczęściej na Facebooku – albo forum poświęcone ciąży, albo macierzyństwu, albo konkretnym sposobom wychowania dziecka. Albo po prostu jest to forum dla rodziców. I czytamy. Mnóstwo interesujących osób, mnóstwo zaleceń, mnóstwo nowinek, mnóstwo porad, o których nie miałyśmy wcześniej pojęcia. I jeszcze przepisy specjalnie dla niemowląt! Zostajemy tam na chwilę dłuzej.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz