10 zwyczajów, które warto wprowadzić, zanim dziecko stanie się nastolatkiem

Nim się obejrzysz, Twój maluszek stanie się nastolatkiem. Już dziś stwórz solidną podstawę pod pozytywne relacje z nim w przyszłości.

rodzicielskie nawyki

Czas płynie bardzo szybko. Nim się obejrzysz, Twój maluszek stanie się nastolatkiem i już nie będziesz miała na niego tak dużego wpływu, jaki masz teraz. Rodzicielskie dni każdej matki są policzone. Bez względu na to, jak dobry masz kontakt ze swoim dzieckiem, przyjdzie czas, kiedy w jego hierarchii spadniesz na dalszą pozycję. Z każdym dniem czas, który spędzacie razem, jest coraz bardziej ograniczony. Na szczęście, można rozwinąć pewne nawyki, które trochę przedłużą Twój wpływ na dziecko i stworzą podstawę pod pozytywne relacje z nastolatkiem.

1. Jedzcie wspólnie posiłki

Spędzanie czasu razem jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w wychowaniu. Coraz więcej osób i rzeczy będzie walczyło o uwagę Twoich dzieci, a ty będziesz musiała się bardziej starać, by zostać zauważona. Ustalenie jednego posiłku dziennie, który spożywacie razem, pozwoli Wam wygospodarować czas na ponowne złapanie nici porozumienia.

2. Odłóż telefon podczas wspólnych posiłków i jazdy samochodem

Kiedy Twoje dzieci zobaczą, że przeglądasz Facebooka podczas obiadu, lub piszesz sms-y jadąc samochodem, najprawdopodobniej zaczną naśladować twoje zachowanie. Przecież skoro mama tak robi, to znaczy, że można! Czas spędzony razem przy stole czy w samochodzie powinien być wypełniony rozmową. To może być jedyny moment w ciągu dnia, kiedy będziecie mieli czas by wymienić między sobą kilka zdań lub wspólnie omówić ważne tematy.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz