Zjazd Dużych Rodzin odbył się w Szczecinie

W trzydniowym zjeździe wzięło udział 250 rodzin z Polski i z zagranicy, m.in. z Litwy, Łotwy, Węgier, Niemiec i Hiszpanii.

Zjazd

Organizatorzy VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin, który trwał od piątku 1 czerwca do niedzieli 3 czerwca, to Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus", Miasto Szczecin i Europejska Konfederacja Dużych Rodzin. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

- Warto pamiętać, że wszelkie dobro, które dzieje się za sprawą rodzin, pomnaża się w rodzinach dużych. Dlatego wsparcie państwa dla rodzin powinno być wsparciem szczególnym w odniesieniu do rodzin wielodzietnych - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

W zjeździe wzięło udział 250 rodzin, które mają trójkę lub więcej potomstwa. Prawie 700 uczestników to były dzieci.

W polityce rodzinnej cały czas brakuje uwzględnienia pracy domowej, na którą często patrzymy jako na „siedzenie w domu”. Ta praca jest całkowicie nieodzwierciedlona. Ma to znaczenie dla emerytów: matka, która wychowała wielu obywateli nie korzysta na tym od państwa. Często nie ma emerytury ze względu na brak formalnej aktywności zawodowej. Jest pomysł, by część składek na ubezpieczenie społeczne dzieci trafiała bezpośrednio do rodziców. Zostaliśmy zaproszeni do rozmów, a polityka ma być rozwijana – oznajmił prof. Marek Kośny z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ekspert Związku Dużych Rodzin.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz