Co nas czeka w nowym roku szkolnym?

Czy jesteście już na nie przygotowane?

szkoła

 

Rok szkolny 2017/2018 niesie ze sobą zmiany, jakich od ładnych paru lat w polskiej edukacji nie było. Pierwszy etap likwiadacji gimnazjów jest tylko jedną z nich. Czy wyjdą one na dobre polskim uczniom?

Nowy ustrój

Najbardziej widoczną nowością jest reorganizacja całego systemu edukacji. Od września będziemy mieć bowiem 8-letnią podstawówkę, 4-letnie liceum ogólnokształcące i 5-letnie technikum. Nowością są 3-letnia szkoła branżowa I stopnia i 2-letnia szkoła branżowa II stopnia, zamiast dawnej szkoły zawodowej. Będziemy mieć też 3-letnią szkołę specjalną przysposabiającą do pracy orza szkołę policealną.

Uczniowie, którzy rozpoczęli już naukę w gimnazjum lub szkole średniej, ukończą ją na starych zasadach. Natomiast dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym chodziły do VI klasy, w tym roku pójdą już do klasy VII.

Zmiany w przedmiotach

Kilka przedmiotów zmieniło swoje nazwy: zamiast zajęć komputerowych mamy informatykę, zamiast zajęć technicznych – technikę. Przedmiot historia i społeczeństwo zostanie zastąpiony dwoma rożnymi: historią i wiedzą o społeczeństwie. Zamiast przyrody dzieci od V klasy będą się uczyć biologii i geografii, a w kolejnych klasach – fizyki i chemii. Już od I klasy szkoły podstawowej dzieci będą uczyły się programowania. Każdy uczeń będzie musiał znać obsługę komputera, inernetu i podstawowych urządzeń cyfrowych.

Program od tego roku zmieni się dla uczniów klas I, IV i VII szkoły podstawowej i I klasy szkoły branżowej I stopnia. 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz