3-latka była gościem specjalnym na ślubie swojej dawczyni szpiku

Dziewczynka, która pokonała raka, sypała Pannie Młodej kwiatki przed ołtarzem.

Skye i Hayden

Historia zaczęła się niepozornie - w 2015 roku, Hayden Hatfield z Alabamy zarejestrowała się w programie Be The Match, krajowym rejestrze dawców szpiku w USA. Początkowo kobieta nie wierzyła, że jej genotyp może do kogoś pasować (prawdopodobieństwo posiadania genetycznego bliźniaka wynosi 1:20 000), jednak zdecydowała się na ten krok mimo to.

W tym samym czasie w Kalifornii na świat przyszła mała Skye, u której już w pierwszym roku życia rozwinęła się białaczka. Konieczny był przeszczep, najlepiej możliwie najszybszy. Potencjalnym dawcą okazała się Hayden z drugiego końca Ameryki.

Przeszczep zakończył się sukcesem, Skye wracała do zdrowia. Jednak zasady programu Be The Match są bardzo surowe - Hayden początkowo musiała zostać anonimowa. 

Uratowanie życia drugiej osobie zostało jednak w myślach Hayden. Kiedy przygotowywała się do swojego ślubu 3 lata później, postanowiła zaprosić Aniołka, którego udało się jej uratować. Rodzice Skye od razu się zgodzili i chętnie przystali na poznanie dawczyni szpiku dla ich córki.

"Będzie częścią naszego życia na zawsze" - powiedziała matka Skye - "Uratowała życie naszej córki."

Ceremonia była piękna i niezwykle wzruszająca, między Skye i Hayden od razu powstała silna więź.

"Ona jest dla mnie wszystkim. Nigdy nie patrzyłam na to w ten sposób, że to ja jej pomogłam. Byłam zaszczycona, że mogłam to zrobić." - powiedziała Hayden

W Polsce można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku na stronie www.dkms.pl

 

AK

Źródło: ofeminin.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz