5 MITÓW na temat tabletek antykoncepcyjnych

Esperci - ginekolog, prof. Grzegorz Jakiel i seksuolog, dr Andrzej Depko obalają najmocniej utarte stereotypy.

pigułki

To naturalne, że kobiety rozważające przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej mają mnóstwo pytań i obaw z tym związanych. Aby rozwiać pewne wątpliwości, razem z ekspertami: ginekologiem, prof. Grzegorzem Jakielem oraz seksuologiem, drem Andrzejem Depko opracowałyśmy listę mitów dotyczących doustnej antykoncepcji hormonalnej, które najczęściej przytaczane są przez pacjentki w gabinecie lekarskim oraz często poza nim. Okazuje się, że nie wszystko, co mówią przeciwnicy i przeciwniczki doustnej antykoncepcji hormonalnej ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Pigułka antykoncepcyjna zawiera syntetyczne odpowiedniki żeńskich hormonów. Wprowadzenie do organizmu dodatkowych hormonów zapobiega ciąży, jak również wywiera wpływ na gospodarkę hormonalną kobiety. Dlatego oczywistym jest, że przed zastosowaniem tej metody lekarz musi wykluczyć istnienie innych chorób, w których hormony mogą pogorszyć ich przebieg. Decyzja o przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych powinna należeć więc zawsze do pacjentki i jej ginekologa. Na pewno nie powinny o tym rozstrzygać utarte przez lata stereotypy krążące w naszym społeczeństwie. Które z nich są najczęściej powielane?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ivet
2015-01-22 09:52:39

re: 5 MITÓW na temat tabletek antykoncepcyjnych

Mity nie mity, jednak mało który ginekolog tak dba o swoje pacjentki, prawda jest taka ze wpychają pigułki na oślep nie robiąc nawet odpowiednich badań. A przecież istnieje wiele innych, nowoczesnych metod antykoncepcji, dlaczego tego nie proponują?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
as
2015-01-21 17:46:57

re: 5 MITÓW na temat tabletek antykoncepcyjnych

bardzo dobrze wyjaśnione, a Pan profesor rzeczowo jak zawsze. Więcej takich tematów w szczególność na temat wkładek domacicznych, tu tez duzo mitów narosło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz