5 rzeczy, które każda mama powinna wiedzieć o rotawirusach

Rotawirus nie daje za wygraną. Każdego roku okres wiosenny jest czasem, gdy rotawirusy powodują ostre zakażenia przewodu pokarmowego. Jak można się nimi zarazić? Dlaczego infekcja rotawirusowa jest trudnym doświadczeniem dla rodziców i dzieci? Czy można chronić dziecko przed zachorowaniem? Eksperci odpowiadają na te pytania i obalają mity na temat rotawirusów.

dziecko

FAKT: Objawy zakażenia rotawirusem można łatwo zaobserwować.

To prawda, objawy zakażenia rotawirusem można łatwo rozpoznać. Choroba wywołana przez rotawirusy objawia się zazwyczaj gwałtownymi, intensywnymi wymiotami, wodnistą biegunką i wysoką gorączką1. Zwykle utrzymują się one od 3 do 8 dni, dodatkowo mogą im towarzyszyć brak apetytu oraz odwodnienie, szczególnie dotkliwe w przypadku niemowląt i małych dzieci2. Są to jednak objawy niespecyficzne, które mogą pojawić się również w przypadku innych chorób, dlatego jeśli zaobserwujemy je u naszej pociechy, powinniśmy pilnie skonsultować się ze specjalistą. 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

walentina
2016-03-23 15:47:18

re: 5 rzeczy, które każda mama powinna wiedzieć o rotawirusach

rotawirusy potrafia zrobic niezla masakre... raz moje dziecko trafilo do szpitala przez ta chorobe, mocno sie odwodnilo i potrzebna byla kroplowa! w szpitalu lekarz powiedzial zeby przy nastepnych razach jak najszybciej zaczac podawac dziecku doustne srodki nawadniajace z elektorolitami, bo ona na prawde skutecznie nawadniaja i unikniemy tym nawadniania kroplowka w szpitalu... od tego czasu kiedy tylko pojawiaja sie biegunki, zaraz daje dzieciom Orsalit drink, to bardzo skuteczny srodek nawadnia ... jacy, a przy tym bardzo im smakuje Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz