Alfie Evans wywalczył Kartę Praw Dziecka Nieuleczalnie Chorego

Alfie Evans przebywał w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu od grudnia 2016 r. Zmarł 28 kwietnia 2018 r. o godzinie 2.30 w nocy.

Alfie i mama

Według brytyjskich lekarzy, choroba Alfiego doprowadziła do nieodwracalnych zmian w jego mózgu, wykluczających nie tylko powrót do zdrowia, ale znaczące przedłużenie życia.

Chęć uratowania dziecka, na prośbę rodziców, wyraziła znana watykańska placówka pediatryczna Bambino Gesu. 18 kwietnia ojca Alfiego Evansa na prywatnej audiencji przyjął papież Franciszek. Jednocześnie włoskie MSZ zdecydowało o pilnym nadaniu Alfiemu włoskiego obywatelstwa i zadeklarowało gotowość przewiezienia go do Włoch w dowolnym terminie.

Jednak sąd rodzinny w Manchesterze odrzucił wniosek rodziców Alfiego o zgodę na przewiezienie chłopca do Włoch. Sędzia przychylił się do opinii lekarzy, że takie działanie byłoby niebezpieczne dla dziecka. Również brytyjski sąd apelacyjny odrzucił odwołanie rodziców od decyzji sądu niższej instancji.

23 kwietnia, wbrew woli rodziców,  zadecydowano, że chłopiec zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Przewidywano, że Alfie bez aparatury medycznej przeżyje kilka minut. Tak się jednak nie stało. Chłopiec oddychał samodzielnie. Zmarł 28 kwietnia, o godzinie 2.30 w nocy.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz