Antykoncepcja DLA MAM karmiących piersią

Co rok to prorok? Nie ma mowy! Dowiedz się, jak naprawdę wygląda kwestia niepłodności laktacyjnej i które z dostępnych zabezpieczeń wybrać, by nie zaszkodzić maleństwu i sobie.

antykoncepcja

Powiedzenie „Co rok to prorok” nie jest zbyt precyzyjne, bowiem przy poczynionym już kiedyś przez kogoś wyliczeniu, że zdrowa kobieta może zajść w ciążę właściwie w każdym cyklu, ale w praktyce statystycznie po pół roku starań i współżyje bez zabezpieczenia ze zdrowym mężczyzną, to biorąc pod uwagę czas trwania ciąży i kilkumiesięczny okres laktacji, jest w stanie w całym życiu mieć piętnaścioro dzieci. Ale jakby nie patrzeć, to jednak sporo.

Dziś, rodzin, które świadomie zdecydowałyby się na tak liczne potomstwo, jest raczej mniejszość. Dlatego tak bardzo ważne jest, by w obliczu lęku przed nieplanowanym rodzicielstwem, nie odsunąć się od męża, nie zatracić się w fascynacji noworodkiem i nie zapomnieć o sobie jako kobiecie atrakcyjnej seksualnie dla partnera. Każdej świeżo upieczonej mamie przede wszystkim pomoże w tym pełna świadomość możliwości własnego organizmu, znajomość swojego ciała w kontekście płodności i wiedza oraz wyrobione zdanie na temat dostępnych możliwości regulowania poczęcia.

Wiemy również, że w słowniku kobiety, która czuje powołanie do macierzyństwa, bez względu na to, ile dzieci planuje – czy jedno, dwoje, czy sześcioro – nie istnieje pojęcie „niechciana ciąża”. Dla matki, każda ciąża jest chciana, nawet nieplanowana, bo nie jest to jakaś tam ciąża, ale bijące maleńkie serduszko pod jej sercem. Zależy nam na promowaniu w tym miejscu dojrzałego podejścia do kwestii rodzicielstwa i szeroko rozumianej antykoncepcji.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz