Antykoncepcja długoterminowa - jedna z możliwości

Współczesne mamy mają dość duże możliwości dobrania odpowiedniej dla nich metody antykoncepcyjnej.

rodzice

Urodzenie dziecka to olbrzymia rewolucja w życiu każdej kobiety. Rytm życia młodej mamy zmienia się wraz z narodzinami potomstwa. Nowe obowiązki sprawiają, że kobieta często jest bardzo zmęczona i zapracowana. Młode mamy muszą radzić sobie z wychowaniem i pielęgnacją malucha, często muszą godzić te obowiązki z innymi pracami domowymi lub pracą zawodową. Wiele z nich woli mieć czas na decyzję o kolejnym dziecku i rozpoczyna stosowanie antykoncepcji.

Dlaczego nie chcesz pamiętać o antykoncepcji?

Płodność kobiety po porodzie jest zależna od indywidualnych uwarunkowań jej organizmu. Statystycznie cykl owulacyjny szybciej powraca u kobiet, które nie karmią piersią. Jednak należy pamiętać, że fałszem jest stwierdzenie, że laktacja może stanowić metodę antykoncepcyjną. Okres laktacji to, co prawda, czas obniżonej płodności, jednak karmienie piersią nie jest zabezpieczeniem przed ciążą. Trzeba pamiętać także o tym, że cykl owulacyjny pojawia się już przed pierwszą miesiączką po porodzie. Tak więc te kobiety, które nie planują kolejnego dziecka powinny stosować antykoncepcję odpowiadającą ich potrzebom, dostosowaną do stanu zdrowia oraz stylu ich życia. Obecnie są dostępne takie długoterminowe rozwiązania antykoncepcyjne, które można zastosować już od szóstego tygodnia po porodzie.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-06-02 11:29:58

re: Antykoncepcja długoterminowa - jedna z możliwości

być może jest to wygodne ale czy bezpieczne.... w końcu to nadal hormony, już dawno zrezygnowałam z takiej antykoncepcji na rzecz własnego zdrowia od jakiegoś roku używam komputerka cyklu Lady Comp i jestem bardzo zadowolona z takiej metody.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ola
2015-10-28 21:34:02

moja koleżanka korzystała z tej metody, ale nie wiem czy to z wyboru czy przez przypadek w zeszłym miesiącu urodziła córeczkę, więc nie wiem czy do końca jest to taka skuteczna metoda, dla mnie na razie najskuteczniejszą i dostępna metodą są pigułki antykoncepcyjne, a żeby chronić się przed skutkami ubocznymi jej stosowania biorę osłonowo harmonellę która chromi serce, wątrobę i układ krążenia, może też dodawać energii i poprawiać samopoczucie, co dla mnie ważne pomaga utrzymać prawidłową wagę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz