Lekarz zaatakowany przez przeciwników szczepień. Jak daleko jeszcze posuną się antyszczepionkowcy?

Lekarz przekonywał, że należy szczepić dzieci, więc został zaatakowany przez antyszczepionkowych fanatyków. Prokuratura już wszczęła śledztwo

mama i dziecko

Dr Dawid Ciemięga to uznany lekarz z Tychów. Wielokrotnie podkreślał, że szczepienia ratują życie i cywilizację. Jakiś czas temu, gdy próbował wyjaśniać, że stosowanie szczepionek nie grozi zdrowiu dzieci, spadła na niego fala hejtu. Atakowi na lekarza prezwodniczył Jerzy Zięba, znany biznesmen, który interesuje się pseudonaukowymi teoriami na temat medycyny oraz medycyną niekonwencjonalną. Hejt był na tyle groźny, że zaniepokoił całe środowisko medyczne. W sprawę włączyła się również prokuratura, która uznała, że należy wszcząć śledztwo z urzędu, ponieważ wskazuje na to „ważny interes społeczny”.

Jerzy Zięba stworzył wokół siebie coś, co coraz częściej nazywa się po prostu sektą. Środowisko antyszczepionkowców zainteresowało się nim po tym, jak napisał książkę „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie”, w której przedstawia pseudomedyczne metody leczenia. Nieskuteczne, nierzadko groźne dla zdrowia, ale za to dające nadzieję chorym. Zięba udziela wywiadów, prowadzi prelekcje i imprezy „o zdrowiu”, w trakcie których chorym na serce odradza wizyty u kardiologa. I to wszystko raczej nie dla dobra publicznego.

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ratio
2018-08-23 10:40:00

Antyszczepionkowcy szkodząc własnym dzieciom eliminują swoje złe geny. Ciemnogród w natarciu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-08-24 08:00:59

Nie masz pojęcia jak szczepienie szkodzi. Poczytaj o skutkach ubocznych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rafał
2018-06-26 22:11:40

OTO JAK SZCZEPIENIA NISZCZĄ ZDROWIE LUDZI ! Szczepienia, to BOMBA Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM !!!!!! Tzw. NOP (niepożądany odczyn poszczepienny), to ZALEDWIE czubek góry lodowej !!!!!!!! W rzeczywistości - Szczepienia trwale i POWOLNIE niszczą zdrowie człowieka ! Szczepienia powodują: - NOWOTWORY (kumulacja toksyn z kilku szczepień) - NIEPŁODNOŚĆ Ulotki szczepionkowe wyraźnie mówią, ze z powodu braku danych o wpływie szczepionek na rozrodczość, I NIE MOGĄ być stosowane ... u dorosłych > - zapalenia jelit i żołądka - bardzo trudne do wyleczenia. - zaburzenia neurologiczne w tym PADACZKE LEKOPORNĄ !!!!!! - atopowe zapalenia skóry - powracające infekcje górnych dróg oddechowych Szczepienia, to element CHEMIZACJI i niszczenia genomu ludzi, tworzenie społeczeństwa schorowanego !!!!!! Ludzie chorzy są łatwi do manipulowania i sterowania ! ludzie chorzy wydają pieniądze na leczenie ! MNIEJ ZASZCZEPIONYCH LUDZI w Polsce = MNIEJ CHORÓB !!!! http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2017/INF1712B.pdf WNIOSEK – to SZCZEPIENIA na dane choroby WYWOŁUJĄ istnienie tych chorób i zachorowania na nią !!!! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Polly
2018-08-23 14:55:42

Rafał, ty tak naprawdę czy tylko trollujesz? Jak naprawdę, to poczytaj sobie o polio przed szczepionkami oraz sprawdź śmiertelność tzw. "chorób dziecięcych". Tak, odra, ospa wietrzna i świnka mogą zabić! Już nie mówiąc, że taka wścieklizna ma 100 śmiertelność. Ale naprawdę, poczytaj o polio, kokluszu, tężcu, o tym co ciebie albo twoje dzieci może czekać jak na to zachorują, sprawdź dane epidemiologiczne sprzed wprowadzenia szczepionek (nie po wprowadzeniu szczepionek!) i zastanów się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz