`Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem` tak orzekł włoski Sąd Najwyższy

Tym samym odrzucił żądania ojca dziecka z autyzmem. Mężczyzna domagała się odszkodowania twierdząc, że autyzm syna został wywołany przez szczepionkę.

Autyzm a szczepionki

Ojciec dziecka żądał odszkodowania argumentując, że uszkodzenia mózgu z objawami autyzmu są wywołane przez szczepionkę przeciw polio. Pozew został najpierw odrzucony przez sąd apelacyjny w Selerno na południu Włoch. Najwyższy Sąd stwierdził, że nie można stawiać hipotezy o szczepionce jako przyczynie zaburzenia w sposób "statystycznie do przyjęcia i przekonujący".

"Nie istnieją dzisiaj definitywne badania epidemiologiczne, które pozwoliłyby stwierdzić taką korelację" - ogłosił sąd.

Orzeczenie sądu wywołało dyskusję we Włoszech, gdzie temat szczepionek jest ostatnio gorący. Właśnie trwają prace nad dekretem, który "zmusząłby" rodziców szczepienia. Dzieci bez szczepień nie mógłby chodzić do żłobka lub przedszkola.

Minister zdrowia Beatrice Lorenzin oświadczyła, że przeciwnicy szczepień mówiąc o istnieniu związku między szczepieniami a autyzmem "grają strachem matek i rodzin".

– Ta teza została w minionych latach zdementowana przez światową wspólnotę naukową, a także przez wymiar sprawiedliwości dzięki temu wyrokowi Sądu Najwyższego – stwierdziła minister. Zaapelowała do parlamentu o szybkie zakończenie prac nad tym dekretem.

Rodzice nie szczepią dzieci

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że w zeszłym roku 12,9 mln dzieci nie otrzymało ani jednej szczepionki a w przypadku 6,6 mln maluchów doszło do przerwania cyklu szczepień przeciwko takim chorobom jak krztusiec, defryt lub tężec.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-10-10 19:38:55

Ogladajcie firmy Dr Jaskowski, Dr Majewska, Hubert Czerniak !!!! WSZYSTKIE SZCZEPIENIA DLA LUDZI SA TOKSYCZNE !!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rafał
2017-10-10 19:37:57

Szczepienia, to BOMBA Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM !! Tzw. NOP, to czubek góry lodowej ! Szczepienia trwale i powolnie niszczą organizm człowieka ! W rzeczywistości szczepienia powodują: - zapalenia jelit i żołądka - bardzo trudne do wyleczenia. - atopowe zapalenia skóry - powracające infekcje górnych dróg oddechowych - nowotwory (kumulacja toksyn z kilku szczepień) - zaburzenia neurologiczne w tym PADACZKE LEKOPORNĄ ! - NIEPŁODNOŚĆ Ulotki szczepionkowe wyraźnie mówią, ... ze z powodu braku danych o wpływie szczepionek na rozrodczość, I NIE MOGĄ być stosowane u dorosłych > Dane te są ZATAJANE PRZED OPINIA PUBLICZNĄ ! Wszystkie badania i publikacje na ten temat są blokowane ! Blokowane też jest rejestrowanie NOP-ów !!! Dlatego TEORETYCZNIE liczba poszkodowanych dzieci i ich rodzin jest niska (oficjalnie 1 500 rocznie/ Polska wg sanepidu ) Zależy Wam na zdrowiu i bezpieczeństwie Waszych dzieci i bliskich osób ? UWAŻAJCIE NA SZCZEPIENIA ! Współczesne szczepienia są toksyczne i NIESKUTECZNE ! Dzieci po szczepieniach zaczynają chorować. Szczepienia to bomba z opóźnionym zapłonem. Rodzice ! uważajcie na szczepienia i nie dajcie się zastraszać skorumpowanym i ogłupionym lekarzom, którzy nachalnie wciskają szczepienia !!! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz