Warto wiedzieć, że przy tej chorobie objawy nie muszą być jednoznaczne [FOTO]

Ta mama dzieli się swoją historią, by podnieść świadomość na temat tej choroby. Każdy rodzic powinien to przeczytać!

dziecko

Natalie Walsh jest pielęgniarką, ale ta choroba zaskoczyła nawet ją. Pewnego dnia jej 7-letnia córka obudziła się o 5 rano bólem głowy, jednak nie wystąpiła gorączka. Zaledwie kilka godzin później stan dziecka znacznie się pogorszył. O 10:30 gorączka osiągnęła już 40 stopni Celsjusza, a dziewczynka nadal narzekała na ból głowy. Około godziny 4 po południu mama znalazła na głowie dziecka okropną ranę.

Lekarz powiedział, że to najpewniej ukąszenie pająka i odesłał do domu, jednak stand dziecka nadal się nie poprawiał. W ciągu kilku godzin rana wyglądała coraz gorzej, a mama nie mogła zbić gorączki. Dodatkowo dziecko miało problemy z poruszaniem się i wystąpiły obrzęki.

- Cały czas krzyczała z bólu, nie mogła poruszać głową i szyją, a nawet chodzić, była zdezorientowana, a na kolanach pojawiły się bolesne obrzęki. Nigdy nie widziałam czegoś takiego, a pracuję jako pielęgniarka od 13 lat - wspomina Natalie.

Gdy dziecko trafiło do szpitala zespół specjalistów: neurolog, dermatolog i lekarz od chorób zakaźnych szukali przyczyny. 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kasia
2017-06-20 13:31:51

lepiej się zabezpieczyć niż potem cierpieć, dlatego bardzo polecam ubrania odstraszające złośliwe owady (komary, moskity, wszy, pchły) i niebezpieczne pajeczaki jak kleszcze, które zawierają mikrokapsułki z substancją aktywną związane z włóknami w tak trwały sposób, że ta ochrona działa nawet do 70 prań/2-3 sezony np. z te z firmy nano outfits. Nie trzeba się spryskiwać aerozolem na komary czy kleszcze, a same ubrania nie mają żadnego zapachu, mogą być używane przez a ... lergików, dzieciaki jadące na obóz, wystarczy założyć i korzystać:) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz