`Z rakiem można żyć, a nawet życie dawać` przekonują Boskie Matki

W Polsce co roku pół tysiąca przyszłych mam dowiaduje się, że cierpi na nowotwór.

Boskie Matki

„Z rakiem można żyć, a nawet życie dawać” – pod takim hasłem działa akcja „Boskie Matki”, zorganizowana przez Fundację Rak'n'roll. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości w środowisku medycznym, jak i całym społeczeństwie na temat możliwości leczenia onkologicznego kobiet w ciąży.

Wszystko zaczęło się od akcji „Boskie Matki” w 2011 roku. W jej ramach powstał niezwykły album ze zdjęciami kobiet, które mimo choroby urodziły zdrowe dzieci. Od tamtej pory rozwija się program kompleksowej opieki (m.in. medycznej, psychologicznej i dotyczącej urody) dla przyszłych mam, u których zdiagnozowano nowotwór.

Dziś pacjentki przekonują, że z rakiem można nie tylko wygrać, ale i spełniać się w macierzyństwie. Wraz ekspertami Fundacja Rak'n'roll nie tylko zajmuje się doraźną pomocą dla pacjentek, ale także upowszechnianiem wśród lekarzy wiedzy na temat metod onkologicznego leczenia ciężarnych. Ponadto promuje działania profilaktyczne, których celem jest apelowanie o regularne wykonywanie badań, zachowanie czujności i wykorzystania odpowiedniej diagnostyki w czasie prowadzenia ciąży. W tym celu powstały „Standardy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego u kobiet w ciąży chorych onkologicznie”, opracowane przez zespół wybitnych ekspertów w dziedzinie onkologii, ginekologii i położnictwa.

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

GOŚĆ
2018-01-12 12:20:57

Moja mama ma raka nerki z przezutami...lekarze nie chca Jej leczyc..zaczelysmy same leczenie ekstraktami konopnymi CBD +CBDA 6 kupionymi na konopiafarmacja pl ...czekamy na efekty...na pewno poprawil sie Jej apetyt...na pewno jest silniejsza i bardziej chetna do zycia...takiej checi Jej bardzo brakowalo...na pewno Ja nic nie boli...czasem jakies delikatne kolki ktore same ustepuja....Wierze w te ekstrakty i mame...na pewno damy rade...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz