Brak miesiączki? To nie musi być ciąża!

Istnieje naprawdę wiele różnych potencjalnych powodów tego stanu rzeczy.

brak miesiączki

Cykl miesiączkowy przeciętnie trwa od 26 do 33 dni. Jego długość co miesiąc powinna być taka sama, jednak są panie, u których różnice wahają się aż do 5 dni i jest to w normie. Czasem większy stres, czy wyjazd na urlop mogą wpływać na długość cyku. Jednak jeśli po upływie 33 dni nadal nie ma okresu, jest to bardzo ważny sygnał od organizmu, że coś jest inaczej...

1. Ciąża

Pierwsza i najbardziej oczywista myśl to “Jestem w ciąży”. Jeśli istnieje takie prawdopodobieństwo, wykonaj test ciążowy po terminie spodziewanej miesiączki. Jeśli test wypadł pozytywnie, należy potwierdzić to u lekarza, który najpewniej zleci badanie beta HCG z krwi.

2. Menopauza

Druga myśl w miarę oczywista to menopauza. Choć zazwyczaj dotyczy kobiet w wieku 44-56 lat, coraz częściej przydarza się paniom przed 40. Wczesna menopauza może być wynikiem tak zwanego przedwczesnego wygaśnięcia czynności jajników.

Jakie są objawy wczesnej menopauzy? Po pierwsze to zmiany w cyklu miesiączkowym: nieregularne miesiączki, zmiana obfitości krwawienia, zbyt skąpe lub zbyt obfite. Po drugie to nadmierne wysuszenie skóry. Po trzecie charakterystyczne gwałtowne uderzenia gorąca i kołatanie serca w sytuacjach stresowych i nie tylko. Po czwarte to nadmierne pocenie się. Po piąte huśtawki nastroju, raz euforia za chwilę agresja. Po szóste szybkie tycie (nieuzasadnione przybieranie na wadze, mimo diety i ćwiczeń tłuszczy pojawia się szczególnie w okolicy bioder i ud). Po siódme kłopoty z zasypianiem.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz