Czy znajomi powinni całować Twoje maleństwo?

Nawet pocałunek dany z miłością, może okazać się przykry w konsekwencjach. Wraz z pocałunkiem do organizmu mogą przedostać się drobnoustroje będące źródłem chorób, które w przypadku małych dzieci bywają bardzo niebezpieczne . Co mogą nieść ze sobą pozornie niewinne pocałunki i czy w sferze emocjonalnej całowanie ust jest dopuszczalne także dla dzieci?

Pocalunek

Pocałunek od lat jest jednym ze sposobów okazywania sobie czułości i miłości. Piękne dziecięce buzie same proszą się o pocałunek. Ale nie róbmy tego. Po pierwsze zostawmy pocałunki rodzicom, jeśli chcemy, możemy przecież dziecko ponosić lub poprzytulać. Po drugie nigdy, nawet jeśli jesteśmy rodzicami, nie całujmy dziecka w usta.

Pocałunki mogą być przyczyną opryszczki wargowej

Opryszczka to jedno z najbardziej rozpowszechnionych zjawisk chorobowych, więc wielu z nas traktuje ją jako zwykłą dolegliwość, która znika po kilkunastu dniach. Jednak wirus HSV-1, główny sprawca tej choroby, ma łagodną postać u dorosłych, lecz w przypadku dzieci może okazać się bardzo trudny do pokonania. Ponadto może prowadzić do licznych powikłań. W najgorszym przypadku może dojść do uszkodzenia mózgu i innych narządów.

Pocałunki prowadzą do próchnicy

Bakterie wywołujące próchnicę przenoszą się na zęby mleczne wraz ze śliną osób dorosłych. Wystarczy, że skorzystamy ze wspólnej szklanki, łyżki czy widelca albo zamiast umyć obliżemy smoczek dziecka. Tym bardziej pocałunek z osobą, która ma próchnicę i po prostu nią zaraża (bo jest to choroba zakaźna), może być źródłem choroby. Niestety, wiele osób wciąż o tym nie pamięta i popełnia podstawowe błędy higieniczne.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gość
2018-01-15 11:54:27

Polecam picie herbaty konopnej z malina i liścmi lipy Picie herbaty konopnej powoduje pozytywne skutki dla naszego układu nerwowego, pomaga się zrelaksować, wyciszyć i zasnąć. Ponadto jest pomocna przy migrenach, wykazuje działanie obniżające ciśnienie, regulujące poziom cukru we krwi, obniżające cholesterol. Herbata konopna wywiera imponujący wpływ na nasz organizm wzmacniając i chroniąc nasz układ immunologiczny. picie poleca się osobom dotkniętym takimi schorzeniami, jak ... cukrzyca, otyłość, zła przemiana materii, podwyższony poziom cholesterolu, schorzenia przewodu pokarmowego, pękające naczynka krwionośne, schorzenia układu moczowego, problemy dermatologiczne, nadciśnienie, obrzęki rąk i nóg, problemy z mikrokrążeniem i z miażdżycą a także osobom przeciążonym pracą umysłową i uczącym się. Herbatkę kupic można na konopiafarmacja pl lub w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz